SBM.
Nasz zespół rośnie razem z firmą

Piotr Szadkowski

Piotr Szadkowski

dyrektor kontraktów, członek zarządu

W kwietniu 2006 roku zostałem zatrudniony na stanowisku kierownika budowy. Od razu otrzymałem własne duże zadanie na linii nr 8 w pobliżu Krakowa, gdzie pełniłem również funkcję przedstawiciela wykonawcy. Następnie realizowałem jeszcze większe zadania jak przebudowa linii nr 139 na odcinku od Katowic do Żywca, gdzie Schweerbau było liderem konsorcjum czterech firm, czy czteroletni kontrakt na przebudowę infrastruktury w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Po kilkunastu latach w SBM mogę powiedzieć, że naszą firmę wyróżnia duże zaufanie wobec pracowników. Kierownicy budów mają dużą swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących realizacji kontraktów przy jednoczesnym wsparciu wszystkich działów firmy. Centralnie organizowane są dostawy materiałów, dokumenty formalno – prawne czy praca maszyn. Odbywa się to jednak w ścisłej współpracy z kierownikiem budowy.

Z biegiem czasu firma zwiększała zatrudnienie i podejmowała się wielobranżowych, dużych kontraktów co wymagało rozbudowania struktury menadżerskiej. Jako doświadczony pracownik awansowałem na stanowisko dyrektora kontraktu, a później zostałem dyrektorem kontraktów czyli szefem całego działu realizacji. W roku 2018 dołączyłem do Zarządu Spółki. Osobiście jest dla mnie bardzo ważne to, że mimo rozbudowanej struktury organizacyjnej firmy, jej charakter pozostał ten sam.

Magdalena Molińska

Magdalena Molińska

kierownik działu finansowego

Do SBM trafiłam w 2007 r., jeszcze w trakcie studiów, zostałam wtedy w firmie specjalistką ds. ekonomiczno- księgowych. Później sukcesywnie rozwijałam się zawodowo. Ukończyłam m.in. kurs księgowości i kurs kadrowy, a także różnego rodzaju bieżące szkolenia. Awansowałam na stanowisko samodzielnej księgowej, a teraz jestem kierownikiem działu finansowego. Pracy jest dużo, ale robię to, co lubię. Chociaż niektórzy mi nie wierzą, że księgowość może być dla kogoś ciekawa, ale przecież to nie same liczby. W SBM mam kontakt z kontrahentami i dużo możliwości poznawania ludzi.

Poza tym, widać, że dla zarządu ważny jest człowiek. Podam przykład: po urodzeniu dziecka bez problemu wróciłam do pracy, wszyscy na mnie czekali i pomagali. Podobnie moje koleżanki mają w SBM po urlopie macierzyńskim otwarte ścieżki kariery zawodowej. To jest standard w SBM.

Myślę, że wszystkich nas wiąże z firmą przyjazna, rodzinna atmosfera. Problemy rozwiązujemy wspólnie, wspieramy się i interesujemy pracą innych osób. Takie rzeczy cenię najbardziej.

Grzegorz Pluta

Grzegorz Pluta

operator maszyn budowlanych

Dla mnie bardzo ważny jest komfort pracy – w SBM mam swoją maszynę, a nie ciągle inną, sprzęt jest nowoczesny, serwisowany na bieżąco. Mogę się skupić tylko na tym, co jest do zrobienia. Poza tym kierownictwo często pyta, czego potrzebujemy, chodzi np. o nowy osprzęt. Firma jest otwarta na propozycje podnoszenia kwalifikacji, sama też organizuje nam szkolenia.

W firmie jestem od 2012 r., już po zatrudnieniu uzyskałem uprawnienia konieczne do prowadzenia koparek torowych, później przyszły następne kursy, ale uczymy się też od siebie nawzajem, to świetna sprawa. W codziennej pracy podoba mi się to, że ja jako operator mam wpływ na to, co i jak zrobić. Wspólnie omawiamy problemy i szukamy rozwiązań. Mam poczucie, że doświadczenie, jakie zdobywam w SBM, jest bezcenne. No i jeszcze jedno, powiem bez przesady: firma to moja druga rodzina. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu, szanujemy się a z niektórymi osobami przyjaźnimy prywatnie.

Piotr Kij

Piotr Kij

brygadzista

Zaczynałem w SBM w 2007 r., od podstaw, byłem po technikum mechanicznym. Konkretne kwalifikacje zdobywałem krok po kroku: już pracując w firmie zrobiłem kursy operatora koparki, na maszyny dwudrogowe, żurawie HDS, operatora pociągu, uprawnienia do kierowania ruchem, prawo jazdy kat. E, kurs cięcia palnikiem acetylenowo-tlenowym i wiele innych. Przez te wszystkie lata sporo się ich uzbierało.

Dzisiaj, po 12 latach w firmie, mogę już powiedzieć o sobie, że jestem pracownikiem wykwalifikowanym ze sporym doświadczeniem, mogę kierować pracą innych, ponieważ kierownicy mają do mnie zaufanie. Jeśli się zastanowię, co oprócz rozwoju zawodowego i dobrych warunków jest dla mnie ważne, to fakt, że do pracy jadę z przyjemnością. Atmosfera w firmie jest świetna, nie ma sztucznych i niepotrzebnych podziałów. Tym bardziej, że większość z nas pracuje w SBM już długo.

Tomasz Królewicz

Tomasz Królewicz

kierownik budowy

Do SBM trafiłem w 2011 r., w czasie praktyk studenckich. Od razu po praktykach zostałem zatrudniony jako inżynier budowy. Trzy lata później, po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, zostałem kierownikiem budowy. W SBM pracuję więc od początku swojej kariery zawodowej. Co przekonuje mnie do SBM? Mam swobodę w działaniu, w trakcie realizacji zadań mogę wypróbowywać nowe rozwiązania, firma obdarza mnie zaufaniem. Ważne jest dla mnie to, że zawsze mogę liczyć na pomoc innych. Pracujemy zespołowo i bardzo to sobie cenię.

Firma organizuje też różnego rodzaju szkolenia z których chętnie korzystam, m.in. dotyczące specjalistycznego oprogramowania czy prawa budowlanego. Bardzo przydatne dla mnie było szkolenie z doskonalenia techniki jazdy samochodem – ze względu na charakter pracy dużo podróżuję. I jeszcze jedna ważna sprawa: SBM systematycznie wprowadza nowy sprzęt i technologie, dba o sprawny i szybki serwis. Nie muszę się zastanawiać, czym wykonać prace.

Dołącz do naszego zespołu

E: rekrutacja@sbm-rail.com

Magdalena Łuszczak
T: +48 885 717 114

Majster/Brygadzista

Główne miejsce pracy: województwo zachodniopomorskie/województwo dolnośląskie

Opis oferty

Operator koparki dwudrogowej

Główne miejsce pracy: województwo zachodniopomorskie/województwo dolnośląskie

Opis oferty

Kierownik robót mostowych

Główne miejsce pracy: Stargard i okolice

Opis oferty

Inżynier budowy

Główne miejsce pracy: Stargard i okolice

Opis oferty

Asystent geodety

Główne miejsce pracy: obszar całej Polski

Opis oferty